Actualitat Oficina i Salut #3

21 juliol, 2020

Després de moltes setmanes confinats a casa i tele-treballant quan era possible, arriba el moment de tornar a l’oficina. Però no ens enganyem, el virus no ha marxat i no podem plantejar-nos la “nova normalitat”com si fos la normalitat que vivíem, feliços nosaltres, a principis d’any.

Significa això que no podem tornar als nostres llocs de treball? A veure’ns amb els nostres amics i familiars? Per suposat que no! Per tal d’afrontar la crisis econòmica que ens caurà a sobre, és necessari reprendre les nostres activitats quotidianes, tornar a l’oficina amb tota la il·lusió i empenta possible i gaudir novament dels nostres comerços, bars, museus i establiments preferits.

Això si, és imprescindible reprendre la nostra quotidianitat amb prudència i responsabilitat, col·lectiva i individual. A Gran Via Business Center estem preparats per retornar de manera segura i saludable a l’oficina. En coordinació amb els nostres experts en seguretat i prevenció de riscos laborals, hem implementat un pla de prevenció i contingència en front al coronavirus, amb l’únic objectiu d’oferir a la nostra comunitat l’entorn més segur i higiènic possible.

Aquí et detallem algunes de les mesures adoptades, però pots descarregar complert el nostre Pla de prevenció i contingència enfront del coronavirus SARS-CoV-2 a aquest enllaç.

 

Al tornar a la teva oficina

 

El teu retorn a Gran Via
Ens fa molta il·lusió veure’t de nou. El nostre equip t’explicarà totes les mesures i novetats implementades per a que treballis segur i et farem entrega d’un Kit higiènic de cortesia amb mascareta i gel hidroalcohòlic petit.
La teva oficina
Trobaràs un precinte sanitari que garanteix que la teva oficina ha estat desinfectada en la teva absència. Si desitges implementar desinfeccions addicionals o sistemes de separació de llocs de treball, estarem encantats d’ajudar-te a dissenyar solucions a la teva mida.
Sales de reunions
Pots seguir convocant les teves reunions i entrevistes amb total seguretat. Això si, hauràs de tenir en compte que l’aforament de les nostres sales s’ha reduït a un 50% per garantir la distància interpersonal.
Accés a l’edifici
Per a garantir la seguretat de tots, és obligatori accedir a l’edifici amb mascareta. Si no disposes d’una, el servei de seguretat te la facilitarà. Així mateix, és obligatori tirar els guants, si en portes, a la brossa “sense contacte” que trobaràs junt amb el dispensador de gel hidroalcohòlic.
Ascensors
S’ha limitat l’aforament dels ascensors a dues persones. Pots utilitzar els mocadors d’un sol ús que hem col·locat al vestíbul de l’edifici per prémer els botons de l’ascensor sense tenir contacte.
Neteja
El nostre equip professional de neteja està treballant durant tota la jornada laboral, desinfectant zones comunes, terrassa, office i banys, diverses vegades al dia. A més, el teu lloc de treball es neteja i desinfecta diàriament, certificant-ho amb un trípode que ho acredita.
Coffee Points y Cabines Telefòniques
Perquè la teva autoprotecció ens protegeix a tots, et demanem que utilitzis el gel hidroalcohòlic que trobaràs junt a les màquines de cafè abans d’utilitzar-les. Les cabines telefòniques disposen de dispensadors de gel que deuràs utilitzar al ocupar-les i seran desinfectades tan aviat com ens comuniquis que les has deixat d’utilitzar.
Terrasses i Office
Finalment hem retirat tots els estris de cuina de l’Office “La Peixera” i l’hem substituït per estris d’un sol ús Eco-Friendly i a base de midó de blat de moro i fibra de bambú, tot i que recomanem que portis els teus propis coberts i vaixella. El servei de rentaplats quedarà temporalment inhabilitat.
Banys
Compten amb aixetes accionades per sensor de proximitat i dispensadors de tovalloles de paper, el que minimitza qualsevol risc de contacte. Col·locarem mocadors d’un sol ús per poder manipular amb seguretat tapes i cisternes, que deuran llançar-se a les papereres que trobareu al costat dels sanitaris. Si us plau, no les llanceu mai dins el WC, protegim el medi ambient. A més hem incrementat la freqüència de higienització, ho podràs comprovar al registre que hem col·locat a aquests espais.
Paqueteria
Com ja hem anat fent, tant correspondència com paqueteria seran sotmesos a un procés de desinfecció a base d’hipoclorit sòdic. Això pot alentir l’entrega al destinatari entre 2 i 4 hores.
Seguim molt pendents de l’evolució de la situació sanitària i adaptant totes les nostres mesures per proporcionar-te un entorn segur i saludable.

Si tens qualsevol consulta o dubte, no dubtis en contactar-nos:

Tel. +34 93 2702222
Susana.delarubia@granviabc.com

 

Torna amb seguretat. Estem Preparats.

Potser també t’interessa:
Comparteix a
Contacta amb nosaltres